BLOG

Vítám Vás na blogu!

Celý blog odstartoval seriálem "Pojišťovací pondělí". V jednotlivých článcích se snažím srozumitelnou formou seznamovat s produkty, které nabízím. Najdete v nich základní informace a souvislosti. Kromě toho články obsahují různé zajímavosti, moje doporučení a rady. Doufám, že tu najdete potřebné informace. Pokud ne, neváhejte mě kontaktovatNyní po krátké pauze svou tvorbou navazuji a v nejnovějších článcích se budu věnovat finanční gramotnosti v širších souvislostech.

Přeji příjemné čtení. Tomáš Sasín


To, že se mění podmínky pro poskytování hypotéčních úvěrů, jsme zaznamenali asi všichni. Až 5 % nově poskytnutých hypoték nemusí splňovat požadované limity ukazatelů DTI a DSTI.

Nyní je tedy čas si ukázat, jak s vydělanými (získanými) penězi pracovat. Pro svou jednoduchost a přehlednost používám metodu 70:20:10, která nám pomáhá zajistit, abychom uhradili výdaje spojené s běžným životem, zbyly nám peníze na zábavu a ještě část uspořili.

Jste překvapeni výsledkem sestaveného rodinného rozpočtu nebo ani ne? Je rozhodně skvělá zpráva, pokud Vaše příjmy převyšují výdaje a zároveň dokážete spořit. Co ale dělat, pokud se nacházíte v červených číslech nebo nejste spokojeni s výší částky, kterou spoříte? Nezbývá nic jiného, než provést revizi svého rozpočtu a najít příčinu problému...

To, čím jsou pro dům pevné základy, je pro zdravé finance rodinný rozpočet. Pokud to myslíte se správou svých financí vážně a chcete mít kontrolu nad svými penězi, musíte tyto základy postavit i vy.

Slýchávám názory, že finanční gramotnost není třeba představovat. Znějí třeba nějak takhle: "Mám přece rozum." nebo "Když na to nemám, tak si to nekoupím." Data o počtu exekucí a insolvencí ale mluví jasně. Přestože jsou podle průzkumu Češi v rámci EU národem nejméně ohroženým chudobou, ke konci roku 2020 bylo vedeno v České republice 4 300 000...

Smrt, invalidita, pracovní neschopnost, tj. výčet hlavních příčin, které nám a našim blízkým z dlouhodobého hlediska mohou výrazně zkomplikovat život. Životní pojištění Vás nechrání před vznikem těchto rizik, ale pomůže Vám a Vašim blízkým zmírnit jejich následky.