Online srovnávače pojištění

18.01.2021

Online srovnávače pojištění - to je téma, které víří vody mezi zájemci o pojištění i samotnými poradci. V následujících pár řádcích si můžete přečíst můj pohled na tyto internetové srovnávače.

Srovnávače lákají zejména na to, že pro Vás získají pojištění za nejnižší cenu, během několika málo minut a v pohodlí domova. Stačí vybrat požadovaný produkt, zadat základní údaje a zobrazí se Vám seznam nabídek pojišťoven seřazených většinou vzestupně podle ceny. "Co víc si přát!" Zde prosím pozor...

CENA pojištění

Cena produktu je samozřejmě důležitá, neměla by ale rozhodně být jediným hodnotícím kritériem při Vašem výběru. Pokud máte v hledáčku jen ceny jednotlivých pojištění a jde Vám o pocit "jsem pojištěn", vyberete si nejlevnější variantu a můžete klidně spát - do doby, než nastane pojistná událost a Vy budete chtít po pojišťovně, aby proplatila škodu. Může se totiž stát, že nedostanete vůbec nic, nebo v lepším případě částku, která je ale na míle vzdálená Vaší představě o výši odškodnění.

SROVNÁVAČ vs. PORADCE

Při online sjednání pojištění přebíráte veškerou odpovědnost a spoléháte pouze sám na sebe. Neznáte osobu, se kterou smlouvu uzavíráte a pro pojišťovnu se stáváte jen číslem. Odpadá mezičlánek mezi Vámi a pojišťovnou, tedy poradce. Nejde ale jen o samotné sjednání pojištění. Poradce pravidelně sleduje aktuality na trhu a v případě nové výhodnější nabídky Vás kontaktuje a smlouvu společně přizpůsobíte tak, aby byla pro Vás v danou chvíli nejvýhodnější. Také hájí Vaše zájmy v případě pojistné události.

Pro koho je srovnávač vhodný? A opravdu šetří Váš čas?

Online pojištění by si měl sjednávat ten, kdo má ujasněno "Co? Proč? Proti čemu? Na jakou hodnotu?" a zároveň se nezdráhá pročíst si pojistné podmínky (a porozumět jim). To je totiž jediná možnost, jak si ověřit, jestli dané pojištění kryje přesně to, co potřebuje. Tady už se dostáváme k tomu, že použití srovnávače Vám vlastně moc času neušetří. Pokud si totiž budete chtít poctivě projít pojistné podmínky vybraného pojištění od několika pojišťoven, mluvíme až o několika hodinách, které je tomu potřeba pro plné porozumění věnovat.

Online srovnávače používejte opravdu jen pro základní pojištění a v případě, že jste schopni odpovědět si na výše uvedené otázky a rozumíte pojistným podmínkám.