Partnerství - Slušnost - Transparentnost - Dlouhodobost

Pracuji tak, aby mé jméno bylo spojováno pouze s kvalitně poskytnutými službami.
 Baťa? První třída v obuvnictví. Sasín? První třída ve financích.
Nejsem lovec, farmařím. Preferuji dlouhodobou a smysluplnou spolupráci před zbrklostmi.
Jednám na rovinu. Když se mi něco nezdá, řeknu Vám to hned.
Nehraji si na všeználka. Pokud neznám odpověď na Vaši otázku, nebojím se říct "nevím" a vše nastudovat pro Váš nejlepší prospěch.


Tomáš Sasín...

V roce 2014 jsem nastoupil do svého prvního zaměstnání, stal se výdělečně činným občanem a konečně jsem si mohl dopřát věci, o kterých jsem celá studentská léta snil. V prvé řadě jsem si chtěl pořídit nové auto a jelikož se mi nechtělo čekat, až našetřím potřebnou částku, rozhodl jsem se půjčit si peníze v bance. Vybral jsem si krásnou Audi, ale z nákupu nakonec sešlo, protože jsem usoudil, že mi vlastně stačí mé staré. Půjčené peníze jsem ale nevrátil a nechal si je. Čas ubíhal a peníze se rozkutálely za spotřební věci a mě zbyly jen splátky, které mě po čase začaly štvát. Proto jsem se rozhodl částku zpět naspořit a úvěr splatit. 

V roce 2016 jsem si díky vlastní hlouposti zažil dopravní nehodu na motorce. S velkým štěstím to skončilo s motorkou na odpis a pouze s tříměsíční neschopenkou bez jakýchkoliv trvalých následků. Neměl jsem samozřejmě sjednané životní ani havarijní pojištění. Naštěstí v té době na mě nebyl nikdo závislý, takže má pracovní neschopnost nikoho neohrozila a opravu motorky jsem prostě zaplatil ze svého.

S odstupem času u mě vznikla potřeba nějaké to životní pojištění si založit. Proto jsem oslovil pojišťováka, který mi měl pojištění zařídit. V té době jsem neměl pořádně tušení, jak vůbec pojištění funguje, proti čemu se lze chránit a jaké částky by měly být nastaveny, a tak jsem si nechal doporučit nastavení poradcem. Dlouhou dobu jsem žil v domnění, že jsem chráněn. Věřil jsem, že platím za rozumně nastavený produkt, který mi v případě potřeby poskytne ochranu, což jak jsem zjistil, by se nestalo. Měl jsem pojištěné maličkosti a rodina by zůstala nechráněna a nezajištěna.

V roce 2019 jsme s manželkou potřebovali zařídit hypotéku na koupi bytu, ale opět jsem neměl potřebné informace, ani čas pro detailní zkoumání nabídek. Chtěl jsem být loajální a oslovil jsem svou banku, avšak po naprostém amatérismu poradce jsme oslovili banku manželky, kde přístup byl sice profesionálnější, avšak v důsledku toho, že jsme oslovili pouze jednu konkrétní banku, jsme se připravili o možnost porovnání, zda dostáváme nejvýhodnější podmínky a nabídku v danou chvíli na trhu.

Po narození syna jsme nabyli dojmu, že je nejvyšší čas připravovat mu finanční základy pro budoucnost. Zmocnila se nás potřeba začít shromažďovat finanční prostředky na místo, kde se budou efektivně zhodnocovat a rozmnožovat, ale nevěděli jsme, jaké jsou možnosti na trhu, co je efektivní a pro naší situaci vhodné.

Přestože jsem strávil několik let ve školském systému ČR, nikdy jsem nebyl seznámen s produkty vyskytujícími se na trhu, natož jejich fungováním. Mí rodičové toto téma řešili tím způsobem, že peníze ukládali pod polštář, pojištění nechávali na pojišťovákovi bydlícím ve vsi a hypotéku jim sjednávala paní, u které měli sjednáno stavební spoření. Více se o tomto tématu nemluvilo a já ani necítil potřebu se o tyto věci zajímat. S odstupem času jsem si uvědomil, že alespoň elementární znalosti jsou zapotřebí a začal jsem se více věnovat fungování finančního trhu v ČR. Vše tohle mě přivedlo k myšlence, že určitě nejsem jediný, který má tyto problémy a rozhodl jsem se rozšiřovat obzory a pomáhat v orientaci na finančním trhu i ostatním lidem.

Zažil jsem pocit nevědomí, neznalosti a teď s odstupem času vím, že to moudré nebylo a mohlo to zanechat fatální následky na celou mou rodinu. Bez finanční gramotnosti, která mimo jiné zahrnuje znalost fungování finančního trhu a produktů, nemůžete nastavit efektivně své služby. Za své hlavní poslání tedy považuji zvyšování finanční gramotnosti klientů a široké veřejnosti.

Vzdělání

Samozřejmostí jsou povinné profesní zkoušky u České národní banky nezbytné k získání odborné způsobilosti v jednotlivých oblastech finančního poradenství. Dále jsem absolventem vysokoškolského studia v oblasti ekonomie.

Všechny nabyté vědomosti v praxi propojuji ku prospěchu klienta. V oboru se stále vzdělávám, sleduji novinky a usiluji o to, abych nabízel pouze ty nejkvalitnější produkty, které jsou v danou chvíli na trhu k dispozici.